Заява руху «Стоп Цензурі!» щодо брутальної поведінки керівника Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського

Posted: 20.03.2015 in перешкоджання роботі журналіста

Рух «Стоп цензурі!» засуджує поведінку голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського по відношенню до журналіста «Радіо Свобода» Сергія Андрушка.

Ганебна поведінка Ігоря Коломойського, голови Дніпропетровської ОДА, під час вчорашнього спілкування з журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком є неприпустимою для представника влади.

Нагадуємо, що в Україні все ще діє закон «Про правила етичної поведінки», який визначає керівні норми поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Так, закон визначає, що такі особи мають забезпечувати позитивну репутацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також всіляко сприяти зміцненню довіри громадян до влади, утверджують чесність, неупередженість та ефективність влади. Аналогічні положення містять і Загальні правила поведінки державного службовця, що діють з 2010 року і, які, серед іншого, зобов’язують державного службовця дбати про позитивний авторитет органів державної влади і державної служби в цілому, дорожити своїм ім’ям та статусом.

В Правилах наголошується про те, що державний службовець має з належною повагою ставитись до прав, обов’язків та законних інтересів громадян, їх об’єднань, а також юридичних осіб, додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки, культури спілкування (уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування), не повинен проявляти свавілля або байдужість до їхніх правомірних дій та вимог, допускати прояви бюрократизму, відомчості та місництва, нестриманість у висловлюваннях та не вчиняти дій, що дискредитують орган державної влади або ганьблять репутацію державного службовця.

Ми вимагаємо від Ігоря Коломойського публічного вибачення перед Сергієм Андрушком, журналістом «Радіо Свобода», та закликаємо Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вжити заходів та накласти дисциплінарне покарання за грубе порушення правил поведінки держслужбовця. Ми переконані, що заслуги чиновника не дають йому індульгенцію до зневаги законів України й публічного приниження журналіста.

Якщо голова Дніпропетровської ОДА не принесе публічних вибачень, а керівництво держави не відреагує на цей кричущий факт неповаги до прав і свобод людини, рух «Стоп цензурі!» буде вимагати відставки Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s