Заява руху “Стоп цензурі!” та медіа-групи Реанімаціного пакету реформ щодо затягування процесу створення суспільного мовлення

Posted: 12.01.2015 in Uncategorized
Позначки:

Ми, учасники руху “СтопЦензурі!” та групи РПР-Медіа вислювлюємо протест проти спроб затягнути процес створення суспільного мовлення в Україні.

Так, 23 грудня 2014 року народний депутат України Микола Томенко вніс до парламенту проект Закону України Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Суспільне телебачення та радіомовлення” (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення), № 1357-1.

Законопроектом пропонується внести до закону про суспільне телебачення і радіомовлення положення щодо розділення організацій суспільного мовлення на суспільне телебачення та суспільне радіо, а також передбачити можливість створення органами місцевого самоврядування на базі державних обласних телерадіокомпаній організацій регіонального суспільного мовлення.

Ми вважаємо, що запропоновані зміни не відповідають міжнародним стандартам суспільного мовлення та букві і духу закону, а також сучасному стану розвитку медіа в світі. Законом про суспільне телебачення і радіомовлення визначається, що мета закону — встановити правові основи діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення й визначити правові засади діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України. Всупереч загальній логіці закону автор пропонує розділити Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) на юридичні особи публічного права «Суспільне телебачення» та «Суспільне радіо», шляхом їх виділу. Така дія, на думку автора, захистить суспільне мовлення  від можливої приватизації, а також від можливого рейдерського захоплення землі чи приміщень Національної радіокомпанії України. Водночас автором пропонується дозволити органам місцевого самоврядування приватизувати майно державних обласних телерадіокомпаній, на базі яких, відповідно до чинного закону і має створюватися суспільне мовлення.

Ми вважаємо, що поява таких законопроектів підриває процес творення суспільного мовлення в Україні, створює бюрократичні завади для затягування законодавчого процесу, який має на меті забезпечити перехід до суспільного мовлення і є свідченням нерозуміння суті реформи державного телебачення.

Рух “СтопЦензурі!” та група РПР-Медіа нагадують, що Україна ще у 2003 році взяла на себе зобов’язання перед Радою Європи впровадити суспільне мовлення, яке має стати не лише новою формою якості мовлення, але і стати одним з основних факторів забезпечення демократії, формування нової культури виборів та боротьби з корупцією.

Рух “СтопЦензурі!” та група РПР-Медіа закликають Верховну Раду України якнайшвидше забезпечити розгляд і ухвалення законопроекту № 1357, внесений народними депутатами 10 грудня 2014 року з метою запуску реформи державного мовлення і для забезпечення становлення суспільного мовлення в Україні.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s