Заява руху “Стоп цензурі!” до Дня безкарності за напади на журналістів

Posted: 24.11.2014 in злочини проти журналістів, перешкоджання роботі журналіста, побиття журналіста

23 листопада у всьому світі вшановували День Безкарності за напади на журналістів.  З нагоди цього дня, українські та міжнародні медіа-організації звертаються до української влади з закликом розслідувати злочини проти журналістів, і забезпечити дотримання принципів свободи слова.

Сьогодні журналісти в Україні зазнають надзвичайних ризиків, щоб донести людям інформацію, яку інакше вони не змогли би отримати. Окрім того, що журналісти працюють у зоні бойових дій, вони продовжують викривати корупцію і ставити незручні питання владі.

Однак, у цих складних умовах, ми вкотре змушені констатувати відсутність прогресу у процесах покарання винних у нападах на журналістів. Тільки у 2014 році було зареєстровано 281 напад на журналістів і 137 фактів перешкоджання професійній діяльності, за даними ІМІ та організації “Репортери без кордонів”. Однак, за даними ГПУ, з 1 січня по 31 жовтня 2014 року, лише до 6 справ було скеровано до суду, і лише у 10 справах винним було оголошено про підозру. Для порівняння, у 2013, коли постраждалих журналістів було менше в рази, до суду було скеровано п’ять справ. За цей же період зареєстровано 136 кримінальних правопорушень за 171 статтею, всього кількість постраждалих журналістів, що подали заяви до прокуратури – 178 осіб.

Медіа-організації висловлюють надзвичайну стурбованість таким високим рівнем безкарності, що лишився однією з ключових проблем медіа-сфери в Україні навіть після приходу нової влади. Не буває свободи слова і вільних журналістів без гарантій їхньої фізичної безпеки.

Медіа-організації вимагають від влади результату – успішних розслідувань і покарання винних. У свою чергу, медіа-організації готові співпрацювати у форматі відкритих робочих груп, оперативно надавати владі факти порушень, і підтримувати зусилля влади по забезпеченню справедливості і свободи слова.

Медіа-організації також звертаються до нового парламенту з проханням призначити головою Комітету з питань свободи слова людину, якій довіряє медіа-спільнота, і яка справді буде перейматися питаннями інформаційної сфери, свободи слова і активно допомагати Україні на шляху інтеграції в європейську спільноту. У зв’язку з цим, медіа-організації пропонують новообраному парламенту затвердити кандидатуру Світлани Заліщук на посаду голови Комітету з питань свободи слова. Комітет в жодному разі не можна віддавати колишнім регіоналам і тим, хто ініціював та голосував за так звані «диктаторські закони 16 січня».

Влада має продемонструвати, що вона спроможна гарантувати безпеку журналістів і підтримати свободу слова не на словах, а на ділі.

 

 

Громадський рух «Стоп цензурі!»

ГО «Інститут Масової Інформації»

ГО «Центр ЮЕЙ»

ГО «Інститут Медіа Права»

ГО «Телекритика»

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів»

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s