Звернення руху “Стоп цензурі” до роковин смерті журналіста Гонгадзе

Posted: 15.09.2014 in Гонгадзе, злочини проти журналістів, перешкоджання роботі журналіста, протидія цензурі

Президенту України

Міністру МВС

Генпрокурору

 

16 вересня виповнилося чотирнадцять років з дня зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, чиє обезголовлене тіло було знайдене у Таращанському лісі. За ці роки Георгій Гонгадзе став символом не тільки журналістської самопожертви, але й безкарності за напади на наших колег. Справа Гонгадзе є справжнім тестом на перевірку ставлення української влади до свободи слова, тестом на відкритість і відсутність подвійних стандартів. Попередня влада лише спекулювала справою Гонгадзе задля особистих політичних дивідендів, у той час, як в реальному житті тиск на журналістів постійно зростав.

У цей символічний день українські журналісти звертаються до влади з вимогою зробити все необхідне, щоб встановити замовників убивства Гонгадзе, щоб всі винні, причетні до цього злочину, були нарешті покарані. По справі Гонгадзе мають також бути притягнуті до відповідальності ті правоохоронці, які гальмували розслідування або недбало ставилися до нього.

Цей рік став найбільш трагічним для журналістики за всі роки української незалежності. Під час  протистояння  злочинної влади Януковича Майдану , а потім -російської агресії  та дій сепаратистів  в Криму та на Сході України журналісти постійно ставали жертвами агресії та насилля, аж до вбивств.. З початку 2014 року, в Україні, у зв’язку з професійною діяльністю, було убито сім журналістів. Більше 70 наших колег побувало в заручниках у сепаратистів на території України, 265 журналістів було поранено. У той же час, за 8 місяців цього року, лише 4 справи за 171ю статтею ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) було розслідувано і передано до суду (за даними ГПУ). Ми закликаємо владу провести прозорі, всебічні і неупереджені розслідування справ, що стосуються наших колег, які постраждали через професійну діяльність.

prava-zhurnalistiv-jan-aug-2014_10++

Захист свободи слова неможливий без системних дій влади та без відповідної політичної волі. У цей символічний день, журналісти публічно звертаються до влади із переліком кроків, необхідних для повноцінного захисту права громадян на інформацію, та гарантування безперешкодної діяльності журналістів.

  1. Підзвітність

Ми закликаємо вас проявити добру волю і стати відкритими для суспільства. Зокрема, це означає регулярно зустрічатися з медійниками, проводити прес-конференцій не рідше, ніж раз на квартал, та регулярно звітувати перед суспільством за свої дії. Принципи прозорості й підзвітності мають стати для нової влади одними з основних.

  1. Суспільне мовлення

Запуск суспільного мовлення є одним із найважливіших питань розвитку інформаційної сфери України. Левова частка у втіленні цієї реформи залежить саме від політичної волі. Суспільству потрібна не зміна вивіски на НТКУ, а потужний, незалежний від політичного тиску мовник, який об’єднає ресурси центрального та регіонального телебачення та радіо.

  1. Роздержавлення ЗМІ

Рух «Стоп цензурі!» закликає владу підтримати медіареформу, дуже важливу для становлення України як демократичної держави. Зокрема, потрібно нарешті реформувати державну й комунальну пресу, яка фінансується з державного та місцевих бюджетів і є пережитком радянського минулого.

  1. Прозорість медіавласноті

В України необхідно якнайшвидше ухвалити законодавство, яке би забезпечило ефективний механізм прозорості медіавласності, щоби покінчити з маніпуляціями, корупцією й дати медіасектору можливість розвиватися за європейськими стандартами.

  1. Ліквідація Національної комісії з питань захисту суспільної моралі

Цей орган є не чим іншим, як застарілим органом цензури, аналогів якому немає в розвинених країнах. Подальше існування Комісії ставить під сумнів бажання влади рухатися в європейському напрямку.

Традиційно, 16 вересня в Києві та інших містах відбуваються мітинги пам’яті Георгія Гонгадзе, та всіх загиблих українських журналістів. Ми запрошуємо приєднатись до мітингів всіх, хто підтримує ідеї свободи слова та демократії. Акції відбуваються без жодної партійної чи організаційної символіки.

Журналісти руху “Стоп цензурі!”

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s