«Стоп цензурі!» обурений нападом на журналістів Spilno.TV. ЗАЯВА

Posted: 20.08.2014 in злочини проти журналістів, перешкоджання роботі журналіста, побиття журналіста

Президенту України Петру Порошенку

Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову

Генеральному прокурору України Віталію Яремі

Журналістський рух «Стоп цензурі!» вкрай обурений ситуацією з побиттям колег – журналістів Spilno.tv – та знищенням їхнього майна і вимагає від Президента України, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора негайно взяти ситуацію під свій контроль, розшукати та покарати винних, щоби не допустити повторення ситуації. 

Якщо нападники лишаться безкарними, це підірве авторитет влади в очах громадськості та повністю знівелює демократичні досягнення Революції Гідності, перетворюючи нову владу на віддзеркалення старої часів режиму Януковича. Саме бездіяльність діючої влади в сфері покарань винних за напади на журналістів є однією з основних загроз свободі слова в Україні. 

15 серпня на Майдані Незалежності стався напад на журналістів Spilno.TV агресивно налаштованими молодиками, які, як згодом виявилося, належать до ультра-правого радикального угруповання під назвою «Нарнія», що здебільшого складається з представників ультрас ФК «Динамо». Доказом цьому є численні фото- та відеосвідчення. Журналістів Максима Прасолова, Олексія Полторака, Олексія Ісаєва та інших було побито. Медіасфери, де розташовувалася студія та прес-центр, брутально знищено, а майно розграбовано. Десятки фотокамер зафіксували цей нахабний напад, за яким пасивно стежили представники міліції.

Бездіяльність представників міліції кваліфікується як дисциплінарний проступок, або кримінальний злочин. Згідно статті 5 Закону України «Про міліцію» від 1 січня 1991 року зі змінами та доповненнями: «Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції. Для забезпечення громадського порядку працівники міліції зобов’язані вживати заходів, незалежно від свого підпорядкування».

Це вже не перший випадок погроз та насильства над журналістами. Подібне ігнорування та легітимація радикальних угрупувань, які безкарно чинять свавілля, є абсолютно недопустимими ні у воєнний час і ні в яких інший.

Журналістський рух «Стоп цензурі!» вимагає від правоохоронних органів негайного, чесного, відкритого та неупередженого розслідування нападу на журналістів, які за законом мають право на відшкодування моральної та матеріальної шкоди, та вживання всіх необхідних заходів щодо повернення поваги громадськості до органів правопорядку.

Журналістський рух «Стоп Цензурі!» також повторно звертається до Президента Петра Порошенка з вимогою зустрітися з журналістською спільнотою, щоби обговорити питання безкарності, свободи слова та медіареформи в Україні. Ця вимога вперше була озвучена в зверненні СЦ до Президента ще на початку червня. Ми досі не отримали відповіді.

Україна не зможе розвиватись як демократична держава, якщо журналісти в ній не матимуть гарантій безпеки й повноцінного захисту професійної діяльності.

Нагадаємо, журналістів і стрімерів Spilno.TV, які знімали як відбувається демонтаж ялинки, 15 серпня на Майдані Незалежності побили невідомі. Серед них були молодики у чорних футболках із надписами «Нарнія» (деякі ЗМІ пишуть про це об’єднання як про расистське і нацистське), що також знищили прес-центр «Спільно» на Майдані. Міліція не перешкоджала побиттю. Як мінімум двом з журналістів знадобилась медична допомога, одного з телевізійників набрала «швидка». Заяву про побиття журналістів і стримерів Spilno.TV Максима Прасолова, Олексія Ісаєва та інших внесено в Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Обурення щодо побиття журналістів уже висловили НМПУ, Київський міський голова Віталій Кличко, Голова Асоціації стрімерів України Олександр Ротман.

Члени громадської організації «Самооборона Києва (Нарнія)» відкидають звинувачення у побитті журналістів на Майдані незалежності 15 серпня, і запевняють, що допоможуть знайти винних у нападі на представників Spilno.TV.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s