Рух “Стоп цензурі” обурений діями людей з Майдану, що перешкоджають журналістській діяльності

Posted: 07.07.2014 in злочини проти журналістів, побиття журналіста

image001

ЗАЯВА

Журналістський рух «Стоп цензурі!» обурений нападом деяких представників нинішнього Майдану на знімальні групи телеканалу СТБ та «5 каналу», які перешкоджають журналістській діяльності. Все частіше трапляються випадки, коли люди, що перебувають у центрі міста і живуть у наметах на Майдані Незалежності, забороняють проводити зйомки і відкрито погрожують журналістам. Подібна поведінка нівелює пам’ять про Майдан і ті події, що відбувались зовсім нещодавно.

2 липня 2014 р. під час зйомок на Майдані Незалежності знімальна група телеканалу «5 канал» – журналіст Ганна Рибалко і оператор Денис Шматько зазнала нападу від невідомих людей у камуфляжі, що представляються«Самообороною Майдану». Нападники забороняли в грубій формі жірналістам знімати їх обличчя і вимагали стерти відзнятий матеріал. Коли оператор 5 каналу відмовився знищувати відео його вдарили у живіт. Поруч знаходилась знімальна група телеканалу СТБ, якій теж затуляли об’єктив і вимагали припинити зйомку. Журналісту телеканалу СТБ Борису Сачалко відкрито погрожували застосувати силу і викинути з Майдану. Цей інцидент добре відображений у сюжеті «5 каналу». На відео добре чути погрози, а також чітко видно обличчя людей, які вчинили протиправні дії.
Знімальна група «5 каналу» подала заяву про перешкоджання журналістській діяльності до Шевченківського райуправління ГУМВС України в м. Києві. Відповідна інформація про це внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ми, представники Руху оцінюємо такі дії як умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, за що передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 171 Кримінального кодексу. Журналістський рух «Стоп цензурі!» висловлює обурення з приводу такої «самооборони Майдану», яка представляє спільноту, що продовжує перебувати на Майдані Незалежності. Своїми діями невідомі у камуфляжі знищують віру у розбудову правового громадянського суспільства, в якому існує принцип відкритості інформації. Під час Євромайдану саме журналісти були тією рушійною силою, що призвела до змін в країні і саме журналісти телеканалів «5 каналу» і СТБ, на яких відбувся напад разом з іншими колегами інформували про грубі порушення прав людини і вбивства активістів.
Нагадаємо, що це не перший випадок, коли люди з Майдану вдягнуті у камуфляжний одяг провокують сутички з представниками засобів масової інформації. Так, 20 червня бійці Самооборони, штаб яких розташовано в «Українському домі», грубо вигнали з приміщення знімальну групу «Фактів тижня» телеканалу ICTV та вилучили у них відзнятий матеріал. 31 травня з Майдану Незалежності виганяли журналістів, які прийшли висвітлювати суботник – прибирання барикад.
Журналістський рух «Стоп цензурі!» вимагає від правоохоронних органів чесного, відкритого і неупередженого розслідування нападу на журналістів. Також ми закликаємо осіб , які зараз знаходяться на Майдані Незалежності, припинити протиправні дії проти журналістів і операторів, які здійснюють свою професійну діяльність.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s