ЗАЯВА щодо підтримки кандидата у члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

Posted: 14.05.2014 in Національна Рада телебачення і радіомовлення

image001

ЗАЯВА щодо підтримки кандидата у члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

Київ , 14 травня 2014 р.

Журналістський рух «Стоп цензурі!» вітає рішення українського парламенту щодо відставки членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та оголошення конкурсу на чотири вакантні посади.

Національна рада телебачення і радіомовлення протягом останніх 10 років фактично не займалась розвитком інформаційного простору, а лише допомагала олігархам створювати медіа-холдинги. Також Нацрада боролася з незалежними медіа, зокрема, через ненадання ліцензій на цифрове мовлення, фактично провалила перехід на ефірне цифрове мовлення і сприяла виникненню монополіста, діяльність якого викликає масу питань у представників медійної галузі. За рік до відключення аналогового мовлення відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006» Україна не має інформації про фактичне покриття цифровим сигналом території України, а відтак створена реальна загроза інформаційним правам громадян.

Непрозорі конкурси, відсутність мотивації в рішеннях, відсутність реакції на порушення телеканалами стандартів журналістики під час подій Євромайдану — це лише частина «здобутків» регулятора за останні роки.

Медійна спільнота вважає, що Нацрада як єдиний регулятор у сфері телерадіомовлення має бути представлена кваліфікованими і досвідченими кадрами — спеціалістами у галузі телекомунікацій, телебачення, медіа-юристами, та представниками профільних громадських організацій. Майбутні члени Нацради мають ухвалювати виважені і обґрунтовані рішення, базуючись і виходячи з міжнародних стандартів, а також з інтересів усіх зацікавлених сторін — держави, галузі і громадян України, а не лише окремих власників чи фінансово-промислових груп.

Рух “Стоп цензурі!” закликає Верховну Раду України обрати членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення директора Громадської організації «Інститут Медіа Права» Тараса Шевченка. Як досвідчений медіа-юрист і фахівець у сфері свободи слова та інформації Тарас Шевченко має всі необхідні якості для підвищення авторитету і ролі регулятора. Тарас Шевченко є співавтором багатьох медійних законів, зокрема, Закону України «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Як представник громадянського суспільства Тарас Шевченко здатен враховувати не лише інтереси держави і ринку, але і громадян, як повноцінного кола суб’єктів, чиїми правами досить часто нехтували при ухваленні важливих рішень.

 

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланнямhttp://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: https://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері:http://twitter.com/Stopcensorship

Координатор прес-центру Руху «Стоп цензурі!»

Артем Соколенко, +380674644661, e-mail: censor.stop@gmail.com

 

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s