Заява Руху «Cтоп цензурі!» щодо призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Posted: 04.03.2014 in Нацрада

4 березня 2014 р.

м. Київ

image001

 

 

 

Ми, представники Руху «Стоп цензурі!», висловлюємо занепокоєння щодо ситуації, яка склалася навколо призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Протягом останніх років Національна рада показала відверту неефективність у регулюванні телерадіопростору.

Непрозорі конкурси, створення штучного монополіста ефірного цифрового мовлення, знищення місцевого мовлення — це неповний перелік «досягнень» регулятора за останні 10 років. Одна з причин ситуації, що склалася, — надмірна політизація діяльності органу, що призводить до обрання людей, які керуються не національними інтересами та інтересами різних соціальних і національних груп, а представляють приватний інтерес вузьких олігархічних та політичних кіл.

Водночас представники медійних громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток свободи слова в Україні, не отримали жодного місця.

З огляду на це Рух «Стоп цензурі!» звертається до уповноважених органів, зокрема до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, забезпечити проведення прозорого конкурсного відбору кандидатів на членів Національної ради, а надто — забезпечити розгляд кандидатур, що будуть висунуті громадськістю, які відповідатимуть не лише формальним вимогам законодавства, а й матимуть належні моральні та професійні якості.

Зі свого боку Рух «Стоп цензурі!» бачить кандидатурами, які відповідають таким критеріям і мають досвід роботи у медіа-сфері: Тараса Шевченка, Наталію Лигачову, Костянтина Квурта, Тетяну Котюжинську, Ольгу Герасим’юк, Ольгу Большакову.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні. Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань. Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128. Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: https://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship.

Контактна особа: Артем Соколенко, координатор прес-центру Громадського руху «Стоп цензурі!» + 38 050 440 46 08 censor.stop@gmail.com

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s