Заява Руху “Стоп цензурі!” щодо загроз для доступу до публічної інформації

Posted: 25.09.2013 in Uncategorized

image001

 

 

 

 

25 вересня 2013 р., Київ

ЗАЯВА

Журналісти занепокоєні можливістю ухвалення законопроекту, який погіршить законодавство у сфері доступу.

20 вересня народні депутати України, члени фракцій «Батьківщина» та «Партії регіонів» зареєстрували законопроект №3301 про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення якого протягом тривалого часу боролись громадські активісти та журналісти.

Пізніше один з ініціаторів проекту – депутат Валентин Королюк з «Батьківщини» – оголосив про відкликання свого підпису.

Цей законопроект містить положення, які суттєво обмежать право на доступ до публічної інформації. Ним, зокрема, пропонується визнати конфіденційною будь-яку інформацію про фізичну особу; звузити вимоги щодо оприлюднення проектів актів – виключити всі індивідуальні акти органів місцевого самоврядування (що означатиме, що проекти найбільш корупційних рішень – про виділення землі, розпорядження коштами чи іншим майном тощо – не будуть оприлюднюватися); позбавити запитувачів інформації права особисто робити фотографії, ксерокопії та цифрові копії державних документів.

Також законопроект значно розширює коло підстав для відмови в наданні інформації, що суттєво обмежить права запитувачів і створить додаткові можливості для свавільного обмеження доступу до суспільно важливої інформації.

Проект також містить цілу низку інших змін, які ускладнять на практиці процедуру доступу до інформації.

Ми, журналісти, учасники Руху «Стоп цензурі!», закликаємо авторів законопроекту №3301 Іштвана Гайдоша, Олега Парасківа та Володимира Олійника  відкликати цей регресивний проект закону!

Ми вкотре закликаємо всіх народних депутатів України якнайшвидше ухвалити у другому читанні та в цілому проект Закону №0947, який украй необхідний для повноцінної реалізації Закону про доступ до публічної інформації.

Також члени Руху «Стоп цензурі!» вважають неприйнятною озвучену депутатами від «Партії регіонів» ініціативу щодо обнесення склом ложі преси у залі засідання, що унеможливить журналістський контроль за персональним голосуванням народних обранців.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s