Колектив телеканалу ТВі страйкує

Posted: 23.04.2013 in страйк

nonlive

НОВА ЗАЯВА ЖУРНАЛІСТІВ ТВІ

24.04.13

Комітет Професійної спілки “Журналістів телеканалу ТВі” вимагає:
1. Розірвати трудовий договір з керівником ТОВ Телерадіокомпанія “Телерадіосвіт” Артемом Шевченком та керівником ТОВ “Інтерпрофіт” Олегом Радченком, які допустили порушення законодавства про працю та порушення професійних прав журналістів, а саме: перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов’язки, шляхом скасування виходу в ефір 23 квітня 2013 року; вимогами непоширення інформації, замовчування суспільно необхідної інформації про події на каналі, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них; перешкоджанням гостям, запрошеним журналістам на програми увійти для участі в програмах; грубе порушення трудового законодавства щодо Н.Катеринчук; не мотивованого припинення виходу програми “Проти ночі з Павлом Шереметом”.

2. Призначити в.о. керівників ТОВ Телерадіокомпанія “Телерадіосвіт” та ТОВ “Інтерпрофіт”, до вирішення спору між засновниками та інвесторами каналу судовими інстанціями, лише за погодженням з первинною профспілковою організацією професійною спілкою “Журналістів телеканалу ТВі”.

3. Оприлюднити прозору структуру власності юридичних осіб, які є власниками каналу ТВі та оголосити з документальним підтвердженням кінцевого бенефіціара.

4. Оголосити склад та терміново провести збори редакційної ради каналу, збільшити повноваження редакційної ради щодо формування редакційної політики та вирішення внутрішньо редакційних спорів.

5. Не змінювати сітку мовлення каналу та не втручатися у професійну діяльність журналістів, забезпечивши вихід в ефір усіх програм станом на 22 квітня 2013 року

6. Не проводити за ініціативою власника звільнень журналістів та технічних працівників, які були задіяні у виробництві програм на каналі станом на 22 квітня 2013 року, не розривати чинні угоди і договори з виробниками контенту каналу ТВі, які діяли станом на 22 квітня 2013 року.

7. Не застосовувати санкцій до учасників страйку ані у вигляді припинення трудових договорів, ані у вигляді припинення договірних відносин.

 

Заява колективу ТВі від 23 квітня 2013 року

Сьогодні, 23 квітня, зранку співробітники каналу ТВі опинилися в ситуації, яка за зовнішніми формальними ознаками скидається на рейдерське захоплення телеканалу. На своє робоче місце було недопущено генерального директора телекомпанії “Телерадіосвіт” Наталю Катеринчук разом із багаторічним власником каналу Костянтином Кагаловським. На офіційному сайті tvi.ua було розповсюджено прес-реліз, згідно з яким змінено структуру власності компанії, новим керівником призначено журналіста Артема Шевченка, а Наталю Катеринчук відповідно звільнено. На загальних зборах колективу було представлено в якості нового інвестора американського бізнесмена Алєксандра Альтмана, попередній власник був оголошений неіснуючим.

Першим кроком “нового” керівництва, в особі Артема Шевченка, стало недопущення до ефіру формально легітимного генерального директора Наталі Катеринчук. Згодом нове керівництво узагалі зняло з ефіру програму Сьогодні про головне і замість неї запустили повтор. Редактори та журналісти ТВі не змогли оприлюднити своєї позиції щодо ситуації на каналі.

Журналісти ТВі вимагають:

– Припинити рейдерське захоплення телеканалу.

– Дати можливість журналістам вийти в прямий ефір зі своєю заявою щодо ситуації на каналі.

– Аби правоохоронні органи встановили законність зміни керівництва та інвесторів каналу

– Забезпечити невтручання в діяльність каналу і припинити випадки цензури, що вже з’явилися на ТВі.

До того часу журналісти не видаватимуть новин. Також сьогодні не вийде програма Павла Шеремета “Проти ночі”. Юрій Макаров теж вирішив не видавати в ефір власну програму “Цивілізація”, але оскільки вона була вже змонтована, то її видали проти волі автора.

Колектив ТВі
Джерело: Блог Анастасії Станко на УП

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s