Цензура від Нацради та Адміністрації президента

Posted: 18.01.2013 in Президент України, протидія цензурі

Image

Микола Княжицький, для Телекритики, 18-01-2013

Однозначно стверджую: призначення Нацрадою з питань ТБ та РМ перевірок каналів суперечить закону.

16 січня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення призначити позапланові перевірки 5-го каналу, Черкаської ОДТРК та Сімферопольської телерадіокомпанії ІТВ. Це рішення вчергове викликало дискусію щодо законності дій Нацради. Однозначно стверджую: ці дії чиновників суперечать закону. Ще 16 листопада 2010 року у своєму блозі я писав про незаконність перевірок, що їх проводить регулятор. У 2005 році Верховна Рада викреслила із законів повноваження Нацради проводити перевірки. Досі у Законі про Національну раду таких повноважень немає, хоча перевірки продовжуються.

Разом із тим 7 липня 2011 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» і поширила дію цього Закону на державні колегіальні органи. Але стаття 6 Закону однозначно вказує, що позапланові перевірки можуть здійснюватися за зверненням юридичних осіб при наявності згоди центрального органу виконавчої влади.

Приводом для призначення перевірки Нацрада називає звернення Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури, прокуратури Черкаської області. Але який із центральних органів виконавчої влади дав згоду на перевірку – не вказано.

Адміністрація Президента України не фігурує як юридична особа у єдиному реєстрі юридичних осіб. У положенні про Адміністрацію теж не вказано, що вона є юридичною особою, а за Конституцією взагалі такого органу не повинно існувати! Отже, АП не мала права звертатися до Нацради з проханням перевірити телекомпанію.

Мені здається, це перший випадок, коли Нацрада сама визнала і повідомила суспільству факт існування в Україні цензури. Лишається витребувати це звернення і зрозуміти, хто персонально чинить тиск на незалежні медіа – президент Віктор Янукович чи голова його адміністрації Сергій Льовочкін. Наш комітет цим і займеться.

Микола Княжицький, народний депутат України, голова підкомітету з питань телебачення та радіомовлення Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України

Фото – news.liga.net

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s