Заява Руху “Стоп цензурі!” щодо закриття сайту “Дорожній патруль”

Posted: 16.02.2012 in Інтернет, Свобода висловлюваннь, громадська акція, протидія цензурі

 

 

 

16 лютого 2012 р. Київ

ЗАЯВА

Рух «Стоп цензурі!» обурений рішенням суду закрити сайт «Дорожній контроль». Йдеться не лише про обмеження прав однієї з найбільш активних громадських організацій в Україні. Таке рішення започатковує вкрай загрозливу практику, яка може бути використана проти усіх українських медіа та обмежити право громадян на інформацію.

Звертаємо увагу, що суддя Деснянського суду Саламон прийняв ухвалу про закриття сайту як засіб забезпечення позову інспектора ДАІ, чиї дії були висвітлені активістами Дорожнього контролю. Це прямо суперечить нормам Цивільного процесуального кодексу України, який ясно говорить: «Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами». Якщо слідувати такий логіці, то виходить, що коли Дорожній контроль оскаржить рішення судді Саламона, то в забезпечення цієї апеляції має бути закритий увесь Деснянський суд? Це абсурдно, антидемократично та небезпечно!

Описані події відбуваються на фоні згортання демократії та свободи слова в Україні, а також стосуються мережі інтернет – одного з осередків свободи висловлювань в Україні.

Рух «Стоп цензурі!» звертається до членів Вищої ради юстиції з вимогою дати оцінку таким діям судді Саламон. Також керівництва МВС має оцінити дії свого співробітника, позов якого спровокував закриття критично налаштованого до дій міліції видання.

Рух «Стоп цензурі!» закликає усіх колег та небайдужих громадян підтримати боротьбу «Дорожнього контролю» за право на існування та за свободу медіа, інформуючи про ситуацію довкола сайту та долучаючись до акцій прямої дії.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s