Звернення руху “Стоп цензурі!” до Президента України

Posted: 02.08.2011 in перешкоджання роботі журналіста, протидія цензурі, судові позови

Президентові України

Януковичу Віктору Федоровичу

Шановний пане Президенте!

Журналістських рух «Стоп цензурі!» висловлює стурбованість ухваленням та підписанням закону «Про судовий збір», який, на нашу думку, серйозно обмежує свободу слова та діяльність незалежних ЗМІ в Україні. Новий закон фактично повертає ситуацію, що існувала до 2003 року і дозволяла будь-кому, хто незадоволений публікацією, подати на ЗМІ в суд, сплативши мізерне мито. Суми морального відшкодування, якого вимагали у таких справах до 2003-го року, сягали мільйонів гривень, в той час як сума мита була неспівмірною. Це призвело до банкрутства та закриття багатьох ЗМІ, які були не в змозі виплатити моральне відшкодування.

Найбільш відомою є історія закриття газети “Всеукраїнські відомості”, яка програла суд футбольному клубу “Динамо” через те, що опублікувала інформацію про продаж футболіста Андрія Шевченка італійському “Мілану”. Через неспроможність виплатити суму газету було закрито, а Андрій Шевченко згодом таки перейшов до італійського футбольного клубу.

Після законодавчих змін у 2003-му році сума мита стала пропорційною сумі позову. Тоді, згідно декрету Кабінету міністрів “Про державне мито”, з найбільших позовів мало бути сплачене мито в розмірі 10% від суми позову.

Незважаючи на звернення громадських організацій та спроби окремих депутатів запобігти прийняттю закону «Про судовий збір» в такій редакції, Парламент проголосував, а Ви не застосували право вето. Ми вважаємо підписання цього закону великим кроком назад у інформаційній політиці незалежної демократичної держави. Адже економічний тиск на ЗМІ є одним із видів цензури, яку можуть здійснювати як провладні суб’єкти, так і наближені до влади комерційні організації.

Закликаємо Президента України як суб’єкта законодавчої ініціативи та гаранта Конституції України захистити журналістів від судових позовів та внести пропозицію про зміну підпункту 6  пункту 1  частини 2  статті 4 у Законі “Про судовий збір”, повернувши прогресивну шкалу розміру судового збору при позовах до ЗМІ та журналістів.

Закликаємо Комітет Верховної ради з питань свободи слова та інформації, головною метою якого є якісне законодавче забезпечення свободи слова в країні, після початку сесійної роботи посприяти ухваленню цих правок.

Активісти Громадського руху «Стоп цензурі!»

2 серпня 2011 р., Київ

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s