Журналісти пікетували посольство Грузії

Posted: 19.07.2011 in громадська акція, International

19-07-2011
19 липня близько сотні журналістів пікетували консульський відділ посольства Грузії в Києві. Пікет був ініційований Київською незалежною медіа-профспілкою, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та незалежними громадськими активістами. Крім того, під стінами посольства перебувало зо два десятки телекамер та близько 30-ти фотокореспондентів.

Заявлена мета пікету – підтримка грузинських фотокореспондентів, яких тамтешня влада звинуватила в шпигунстві на користь Росії і які визнали свою провину. Українські журналісти мовчки стояли на ґанку, тримаючи в руках імпровізовані таблички з написами на кшталт «I am agent of CIA», «Я агент ФСБ» тощо.

«З одного боку грузинів шкода як колег. Адже я передивився відео зізнання в шпигунстві, і я уявляю, що треба з людиною зробити, щоб вона таку туфту оприлюднила в ефір, – каже керівник бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Єгор Соболєв. – А з іншого боку трохи лячно. Якщо Грузія вважається взірцем успішної демократії на наших просторах, почне таке робити – то це розв’язує руки всім – Москві, Мінську, Києву. Ці режими тепер можуть реально арештувати будь-якого журналіста-розслідувальника».

на фото Єгор Соболєв – один з організаторів акції

Також пікетувальники висловили обурення стосовно вчорашнього побиття журналіста «Коментарів» комендантом грузинського посольства.

Зокрема, журналіст сайту «Обозреватель» Олександр Чаленко стукав у всі двері, викликаючи нападника на двобій. «У мене нормальне людське бажання набити морду негіднику, який учора побив українського журналіста. Вдумайтеся, в європейському місті б’ють людину тільки за те, що вона виконує свої обов’язки. Я просто дар мови втратив, коли переглянув учора відео побиття на “Телекритиці”», – заявив пан Чаленко.

«Телекритика»

Фото Богдана Кутєпова

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s