ЗВЕРНЕННЯ РУХУ “СТОП ЦЕНЗУРІ!” ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Posted: 08.07.2011 in Президент України

Президентові України
Януковичу Віктору Федоровичу

ЗВЕРНЕННЯ

Журналісти Громадського руху “Стоп цензурі!” звертаються до Вас як до гаранта дотримання Конституції в Україні в зв’язку з продовженням згортання свободи слова в Україні.

Нами неодноразово наголошувалося, що протягом 2010-2011 років ситуація в інформаційній сфері суттєво погіршилася – значною мірою через дії влади.

Але в останні тижні процеси згортання демократії продовжувалися.

6 липня в приміщенні Печерського районного суду співробітники спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ Беркут застосували силу до представників ЗМІ, які висвітлювали процес по справі Юлії Тимошенко.

7 липня силами “Беркуту” була заблокована робота харківського видання “Главное” в зв’язку з обшуками в їхньому приміщенні, внаслідок чого журналісти не змогли навіть залишити стіни офісу.

25 червня Слідчим управлінням ГУМВС України в місті Києві під надуманим приводом порушено справу за статтею “погроза вбивством” на адресу депутата Інни Богословської, в зв’язку з чим існує загроза блокування серверів двох найпопулярніших українських інтернет-видань “Українська правда” і “Корреспондент”.

Також існує серйозна загроза блокування роботи інтернет-видання “Остров”, щодо якого міліція зробила запит про доступ до серверу у рамках розслідування справи, ініційованої народним депутатом Юрієм Іванющенком.

Це – неповний перелік подій, які мали місце протягом останніх тижнів.

Найбільшим досягненням влади за останній рік була участь в процесі ухвалення закону “Про доступ до публічної інформації”. Однак сьогодні, коли минуло два місяці після набуття чинності цим законом, ми змушені констатувати, що на більшість запитів журналісти отримують відписки або відмову в наданні запитуваної інформації під найрізноманітнішими приводами.

Користуючись нагодою проведення Вашої прес-конференції, рух “Стоп цензурі” вкотре звертається до Вас з вимогою вжити всіх необхідних дій для гарантування свободи слова в Україні.

В зв’язку з цим пропонуємо Вас якнайшвидше звернути увагу на ситуацію в інформаційній сфері та здійснити наступні кроки:

– гарантувати недоторканість роботи журналістів з боку правоохоронних органів та силових структур;

– сприяти проведенню відкритого та гласного судового процесу над генералом Олексієм Пукачем, звинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе;

– забезпечити справжнє, а не декларативне виконання закону “Про доступ до публічної інформації” всіма органами влади;

– сприяти прозорості влади в Україні, поновивши практику Ваших попередників щодо відкритих щоквартальних прес-конференцій Президента України;

– запровадити ротацію у журналістському пулі, який утримується коштом бюджету, аби суспільство було певне, що отримана ним інформація з Ваших закордонних візитів є неупередженою;

– сприяти реформуванню українських ЗМІ, забезпечити створення системи суспільного мовлення;

– розробити та внести законопроект «Про прозорість медіавласності»;

– публічно оприлюднити свою позицію з приводу диспаритету висвітлення телеканалами діяльності влади та опозиції на користь влади;

– призначити членом Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення за президентською квотою кандидатуру, яку висуне громадськість та підтримає Рух “Стоп цензурі!”;

– гарантувати дотримання медійного законодавства в сфері повноважень редакційних рад в засобах масової інформації.

Активісти Громадського руху «Стоп цензурі!»
8 липня 2011 р., Київ

Текст звернення переданий Президенту України 8.07.11 під час його підсумкової прес-конференції в “Українському Домі”

Довідка. Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.
Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128
Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: https://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Контактна особа:
Артем Соколенко,
координатор прес-центру
Громадського руху «Стоп цензурі!»
050 440 46 08,
censor.stop@gmail.com

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s