Лещенко не виключає, що прокуратура спробує вилучити сервери «Української правди»

Posted: 30.06.2011 in перешкоджання роботі журналіста

30-06-2011
Йому соромно за правоохоронні органи, які замість того щоб займатись реальними злочинами, допомагають політикам набирати бали

Сергій Лещенко не виключає, що у процесі розслідування справи про погрози вбивства депутату Інні Богословській будуть спроби завадити діяльності «Української правди». Таке враження у нього склалось після допиту у слідчого сьогодні, 30 червня. Про це він розказав у коментарі «Телекритиці».

Нагадаємо, вчора стало відомо, що головного редактора «Української правди» Олену Притулу та журналіста Сергія Лещенка викликали до слідчого як свідків у справі, порушеній через коментарі під матеріалом УП. Коментарі залишили анонімно. Вочевидь, вони містили погрози на адресу Богословської. Як саме їх було сформульовано і під яким саме матеріалом їх написали (а також скільки їх було) – сторони не уточнюють.

В ефірі «Шустер live» 24 червня Інна Богословська цитувала, імовірно, один з цих коментарів: «Сегодня, бля, муху облили водой, завтра обольем бензином. Готовься, тварь. Меч возмездия уже занесен над твоей тупой башкой. Очень скоро народное правосудие настигнет тебя. Сдохнешь в страшных муках». Тоді вона уточнила, що «будем разбираться, кто это пишет. Это “Украинская правда”. Это блоги с никами и с адресами».

Порушення справи на основі коментарів в інтернеті Лещенко вважає досить дивним. «Мені здається, що правоохоронні органи замість того, щоб ловити реальних злочинців, які крадуть гаманці у метро та мільярди з бюджету, шукають міфічних терористів Інни Богословської. Я сам неодноразово читав подібні коментарі на свою адресу. Але я не йду у прокуратуру чи міліцію писати заяву про погрозу вбивства. Наскільки я знаю, кримінальні справи щодо погроз вбивства порушують, якщо є реальні погрози. Чи можна вважати реальною погрозою коментар в інтернеті, написаний анонімним користувачем? Зараз можна зайти в інтернет і знайти розгромні коментарі під будь-якою статтею. Так само я міг написати заяву після статті Піховшека, коли він писав, що мене чекає доля Гонгадзе. Цікаво, тоді б вони так само швидко порушили кримінальну справу?», – зазначив журналіст.

Також у Сергія Лещенка склалося враження, що інших доказів, окрім коментарів в інтернеті, немає, і правоохоронні органи самі не знають, як розслідувати цю справу, адже виявити коментаторів практично неможливо. Саме тому він розцінює цю справу як політичну піар-кампанію: «Певно, вона скористалась коментарями в інтернеті, щоб привернути увагу до своєї персони і посилити сигнал своїх коментарів у справі Тимошенко. Тому що одне, коли Інна Богословська заявила, що Тимошенко зробила те-то і те-то, а зовсім інше – коли Інна Богословська, якій погрожують вбивством, у справі Тимошенко заявила те і те. Друге речення звучить значно резонансніше. І мені соромно за правоохоронні органи, які замість того щоб займатись реальними злочинами, допомагають політикам набирати бали».

Водночас пан Лещенко не виключає, що такі коментарі могли розміщувати представники Партії регіонів, як з метою піар-кампанії Інни Богословської, щоб посилити її позиції у справі проти Тимошенко, так і з метою перешкоджання роботі «Українській правді».

«Я можу прогнозувати, що вони вимагатимуть доступу до серверів, вилучення серверів. Якщо будуть спроби вилучити нашу техніку і таким чином перешкодити виходу “Української правди”, стане зрозуміло, що це цензура, захована під розслідування кримінальної справи за погрозами вбивства Інні Богословській, – сказав Сергій Лещенко, – Я зараз аналізую розмову, і зрозуміти кінцеву мету не можу. Або ця справа має на меті пошкодити УП та ще одному виданню, найбільш рейтинговому та незалежному. Або це просто піар-шум довкола Богословської, щоб посилити її позиції у справі Тимошенко. Можливо, це одноходовка, а можливо і двоходовка».

Нагадаємо, головного редактора інтернет-видання «Українська правда» Олену Притулу та журналіста Сергія Лещенка викликали на допит до слідчого у справі №1026905 «погроза вбивством». Начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в місті Києві Володимир Поліщук підтвердив ТК інформацію про те, що журналісти викликані у справі про погрози Інні Богословській. За його словами, вони викликані в якості свідків, «які можуть пояснити, як інформація про погрози з’явилася на сайті».

«Телекритика»

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s