Громадський рух «Стоп цензурі!» подав апеляцію на рішення суду про заборону акції під «Межигір’ям»

Posted: 16.06.2011 in Свобода висловлюваннь, громадська акція, судові позови

Громадський рух «Стоп цензурі!» подав апеляційну скаргу на рішення Київського окружного адміністративного суду, який заборонив проведення мирних зборів активістів біля в’їзду до президентської резиденції «Межигір’я» в день професійного журналістського свята 6 червня.

Супровід судової справи забезпечують юристи Тарас Шевченко, Ольга Сушко (ГО «Інститут Медіа Права») та Роман Головенко (ГО «Інститут масової інформації»).

Нагадаємо, що Громадський рух «Стоп цензурі!» планував проведення мирної акції біля воріт «Межигір’я» (с. Нові Петрівці, Київська обл.) з метою висловити вимогу українських журналістів Віктору Януковичу виконати свою обіцянку річної давнини щодо демонстрації представникам ЗМІ президентської резиденції. Але сільський голова Нових Петрівців Родіон Старенький подав позов про заборону проведення акції. Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В. задовольнила цей позов, посилаючись на Указ президії Верховної Ради СРСР від 28 липня 1988 року (!!!), згідно якого громадяни мають повідомляти про мирні збори за 10 днів. Також суддя Панова Г.В. зазначила, що «беручи до уваги конституційні засади захисту прав людини на особисте життя, його недоторканість, право на відпочинок в позаробочий час, вказаними зборами відбудеться порушення названих особистих прав людини» й таким чином захистила спокій Віктора Януковича.

Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає рішення Київського окружного адміністративного суду про заборону журналістської мирної акції, яке спирається на нормативний акт неіснуючого Радянського Союзу та захист права Президента на відпочинок в позаробочій час, позбавленим здорового глузду. Активісти захищатимуть гарантоване Конституцією право на мирні збори, яке останнім часом перебуває в Україні під загрозою.

Також Рух заявляє, що у разі програшу справи в українських судах він звертатиметься до Європейського суду з прав людини.


Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s