Заява медіапрофспілок

Posted: 29.04.2011 in Uncategorized

Ми, учасники конференції медіа-профспілок у складі Незалежної медіа-профспілки України (у тому числі делегати  з Києва, Одеси, Чернігова, Рівного, Краматорська, Херсона, Дніпродзержинська та інших міст, де діють осередки профспілки), Київської незалежної медіа-профспілки, Запорізької незалежної медіа-профспілки, Волинської незалежної медіа-профспілки, усвідомлюємо збільшення загроз для журналістської професії, розуміємо, що нині стоїть питання про існування журналістки в Україні як вартового демократії й перетворення її на служника влади та олігархічних кланів.

Ми вважаємо, що одним з найефективніших інструментів захисту прав журналістів є дієва всеукраїнська медіа-профспілка. Таким інструментом має стати Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ). Ми висловлюємо волю провести реформи НМПУ і відродити її колишній авторитет. Ми закликаємо всіх журналістів виявити солідарність і взяти активну участь у розбудові НМПУ.

Ми із сумом і самокритично констатуємо, що в недавньому минулому нами були зроблені серйозні помилки, які призвели до кризи в профспілковому русі журналістів. Ми усвідомили наші хибні кроки і в майбутньому будемо їх уникати. Ми будемо пильнувати за тим, щоб діяльність профспілки здійснювалася в суворій відповідності до Статуту і законів України.

Ми констатуємо, що розходження в поглядах всередині профспілки є підставою для дискусій і пошуку компромісу, а не для взаємного поборювання.

Ми згідні, що регіональні організації мають право на власну політику у рамках Статуту і програмних завдань профспілки. Керівництво НМПУ за будь-яких обставин не може відходити від принципів демократичного управління профспілкою.

Ми згідні, що виключення з НМПУ окремих членів або організацій має бути крайнім заходом, який застосовується у випадку відвертої дискредитації НМПУ і брутального порушення її Статуту. В усіх інших випадках необхідні діалог і пошук компромісу.

Ми вважаємо, що наступний з’їзд профспілки має бути скликаний на основі прозорої та  демократичної процедури за рішенням Ради НМПУ, яка має зібратися не пізніше 30 червня 2011 року за участі усіх медіа-профспілкових організацій, що діють у відповідності до законодавства України та норм Статуту НМПУ.

Ми готові діяти. Ми віримо, що профспілка стане надійним захисником журналістів, що нам вистачить мужності завжди боротися за свободу слова, що нас у цьому підтримають колеги в Києві і в регіонах.

Підписи:

Скріпин Роман, голова НМПУ

Гузь Сергій, перший заступник голови, виконавчий секретар НМПУ

Луканов Юрій, голова Київської НМП

Воротілов Олександр, голова Запорізької НМП

Стельмах Богдана, голова Волинської НМП

Штурхецький Сергій, голова Рівненської НМП, член Комітету НМПУ

Павлова Сніжана, голова Незалежної профспілки журналістів (Одеса)

Савенок Владислав, голова Чернігівської НМП

Тарасов Олександр, голова Херсонської НМП

Возович Наталія, член Комітету НМПУ (Краматорськ)

Фіголь Валентин, голова осередку НМПУ у газеті «Подія» (Дніпродзержинськ)

Чайка Ігор, делегат від НМПУ (Київ)

Ремізов Вадим, делегат від НМПУ (Рівне)

Яніцький Андрій, заступник голови Комітету КНМП

Гаврилова Юка, член Комітету КНМП

Бедзір Василь, голова Ужгородської НМП

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s