Громадський рух «Стоп цензурі!» застерігає Голову Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула від незаконного рішення (уточнено)

Posted: 09.04.2011 in Інтернет

ЗАЯВА

Громадський рух «Стоп цензурі!» застерігає Голову Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула від незаконного рішення

6 квітня 2011 р. в засобах масової інформації було поширено повідомлення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Вілкула про те, що незабаром він підпише Наказ про запровадження тимчасових правил реєстрації Інтернет-ЗМІ. Як зазначив очільник адміністрації, такі дії викликані бажанням навести лад в інформаційному просторі.

Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє, що такі дії голови Дніпропетровської ОДА прямо суперечать положенням Конституції України. Стаття 92 основного Закону України чітко регламентує, що засади утворення і діяльності засобів масової інформації визначаються виключно законами України.

В Україні законами визначено порядок створення та діяльності друкованих засобів масової інформації (преси), електронних ЗМІ (телебачення і радіомовлення) та діяльність інформаційних агентств. Регулювання створення та діяльності засобів масової інформації в мережі Інтернет на цей момент відсутнє.

Виходячи з цього, Громадський рух «Стоп цензурі!» вимагає від голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула утриматися від протиправних дій — запровадження порядку реєстрації Інтернет-ЗМІ.

Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає, що запровадження регулювання Інтернет-ЗМІ в нинішніх умовах буде використано для так званого «наведення ладу в інформаційному просторі», а саме – для відсторонення неугодних тій чи іншій владі Інтернет-ЗМІ та журналістів. Інтернет сьогодні є єдиним простором, де зберігається плюралізм думок та вільне поширення інформації. Крім того, існуюче законодавство в достатній мірі забезпечує можливість журналістів акредитуватися при органах влади.

Громадський рух «Стоп цензурі!» вимагає, щоб будь-які дії щодо регулювання діяльності Інтернет-ЗМІ відбувалися на умовах прозорості і широкого попереднього обговорення з медійним середовищем та Інтернет-галуззю.

P.S. Редактор і засновник сайту «Журналістика Дніпропетровська» Сергій Воробей стверджує, що інформація про запровадження реєстрації інтернет-ЗМІ Дніпропетровщини губернатором Олександром Вілкулом – це його першоквітневий жарт. Про це він сказав у коментарі «Телекритиці».

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s