Заява «Стоп цензурі!» щодо політичного тиску та втручання у роботу телеканалу СТБ

Posted: 28.02.2011 in Верховна рада, перешкоджання роботі журналіста

Журналістський Рух «Стоп цензурі!» вважає неприпустимим будь-яке втручання у роботу незалежних ЗМІ, зокрема, у формі дзвінків керівництву ЗМІ з вимогами щодо способів висвітлення суспільно-політичних подій

Стаття 15 Конституції України, встановлює, що цензура в Україні заборонена.

Слід звернути увагу, що обмеження прав ЗМІ і примусове нав’язування їм своєї позиції чи думок, суперечать і статті 45-1 Закону України «Про інформацію». Остання зокрема забороняє втручання у формах, не передбачених законодавством України або договором, укладеним між засновником і редакцією ЗМІ, у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом інформації, що поширюється, з боку засновників засобів масової інформації, органів державної влади або органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації.

Зважаючи на зазначене вище, звертаємо увагу керівництва телеканалу СТБ та народного депутата від Партії Регіонів Олени Бондаренко на те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Журналістський Рух «Стоп цензурі!» нагадує представникам Партії регіонів в особі народного депутата Олени Бондаренко про те, що втручання органів державної влади в законну діяльність засобів масової інформації є неприпустимим, та таким, що не відповідає чинному законодавству та міжнародним зобов’язанням України.

Журналістський Рух «Стоп цензурі!» закликає менеджмент телеканалу СТБ діяти згідно із законами України, які гарантують незалежність ЗМІ, журналістів, і у випадку тиску у формі дзвінків, листів, усних зауважень до працівників ЗМІ з боку політиків, посадовців, підприємців зберігати незалежність, радити звертатися до професійних організацій галузі або ж до суду.

Журналістський Рух «Стоп цензурі!» наголошує на тому, що усі конфліктні ситуації між творчим колективом та менеджментом ЗМІ мають вирішувати безпосередньо професійні організації журналістів або інші спеціально створені для цього органи – саморегулятори галузі.

Щодо невиходу в ефір телеканалу СТБ сюжету Ганни Суряднової та Тимофія Кощія 25 лютого 2011 року, то політики зі своїми підозрами щодо порушень стандартів й етики журналістами СТБ мали звертатися до комісії з питань етики і моралі осередку профспілки “Медіафронт” на цьому телеканалі, а не спонукати керівництво телеканалу знімати сюжет з ефіру.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s