Звернення редакції інформаційного агентства “Поряд з вами”

Posted: 13.01.2011 in Свобода висловлюваннь, перешкоджання роботі журналіста

Звернення редакції інформаційного агентства “Поряд з вами” за фактом обшуку і вилучення техніки у журналіста, київського координатора і співзасновника агентства Олени Білозерської.

Це дуже сумно, колеги. Влада перестала звертати увагу на те, що в цій країні є журналісти і є закони, які забороняють втручання в їх професійну діяльність.

“Свої” судді виписують постанови на обшуки, не замислюючись про те, що самі стають злочинцями.

Нагадаємо, що закон про соціальні гарантії журналістів статтею 17 передбачає відповідальність за будь-які дії, спрямовані на перешкоджання їх законній діяльності.

Ця ж стаття забороняє затримувати, заарештовувати і вилучати техніку і матеріали.

171 стаття Кримінального Кодексу за переслідування журналістів передбачає строк до п’яти років позбавлення волі.

Існує також внутрішній Наказ МВС № 88 від 23 березня 2010 р. Пунктом 3.4 він передбачає вразі вчинення протиправних дій стосовно представників засобів масової інформації забезпечення негайного прибуття керівників ГУМВС, УМВС, відповідних підрозділів по зв’язках із громадськістю з метою здійснення контролю за дотриманням прав журналістів. А також термінову доповідь про такі події Міністру внутрішніх справ України.

Як бачимо, на допомогу журналістам видано безліч нормативів. При цьому, правоохоронці роблять вигляд, що ціх норм або не існує, або (у самому крайньому випадку) вони починають стверджувати, що журналіст у той самий, проблемний, момент… не є журналістом, не має редакційного завдання, не працює на редакцію і т.д. Будь-яке подібне твердження переслідує єдину мету, оголосити журналіста безправної мавпою.

Сьогодні, ми знов опинилися на межі, коли правоохоронці, керуючись лише рішенням судді (апріорі незаконним), проводять вилучення у журналістки Білозерської всього комп’ютерного обладнання (сканерів, принтерів, модемів), фотоапаратів, мобільних телефонів. Вилучають техніку у журналіста, чудово розуміючи, що залишають її без роботи.

Редакція інформаційного агентства “Поряд з вами” заявляє протест на дії київської міліції, закликає колег приєднатися до протесту і змусити наділених владними повноваженнями чиновників дотримуватися законів держави, в якої живуть. Ми закликаємо також і народних детутатів України припинити владне беззаконня. Ми вимагаємо від Прокуратури прокинутися і своїми повноваженнями і обов’язками роз’яснити чиновникам про існування в цій країні Закону та сурової крімінальної відповідальності за його порушення.

Інформаційне агентство “Поряд з вами”

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s