Київ, Україна, 7.12.10

Ми, журналісти з України, які об’єдналися в громадський Рух «Стоп цензурі!» для протидії цензурі заявляємо про свою підтримку пану Джуліану Ассанджу та його Інтернет ресурсу Wikileaks.

Ми вважаємо, що пан Дж. Ассандж вніс видатний внесок у підвищення прозорості та підзвітності урядів багатьох країн світу, коли оприлюднив суспільно важливу інформацію, яка виходить за межі однієї країни.

Ми вважаємо, Wikileaks має право на публікацію військових документів та документів дипломатичного листування, оскільки це є в інтересах громадськості. Громадяни усіх країн світу мають право знати про діяльність своїх урядів. Wikileaks дає таку можливість як журналістам так і громадянам.

Ми вважаємо, що пан Ассандж піддається переслідуванню за розголошення інформації, яка могла ніколи не стати надбанням громадськості і суворо обмежувалася як таємниця, що було нічим іншим як спробою контролю над ЗМІ. Крім дуже суперечливих обвинувачень з боку Шведської прокуратури, на адресу пана Ассанжа надходять звинуваченням у шпигунстві з боку представників уряду США.

Ми вважаємо, що Дж. Ассандж може вважатися шпигуном не більше, ніж будь-який журналіст в цьому світі. В цьому контексті, ми можемо говорити про небезпечний прецедент, коли ідеали свободи слова, рівного доступу до інформації, прозорості діяльності урядів та демократичні цінності підзвітності урядів поставлені під загрозу.

Як вдячні користувачі Wikileaks, ми висловлюємо свою підтримку діяльності Д.Ассанджа як засновника цього Інтернет-ресурсу і сподіваємось на неупереджене і чесне судове слідство, яке буде позбавлено будь-якої політичної мотивації.

З повагою,

Артем Соколенко
Мустафа Найєм
Осман Пашаєв
Марина Бердичевська
Владислав Синяговський
Світлана Заліщук
Наталля Лігачова
Андрій Кулаков
Наталля Соколенко
Оксана Приходько
Наталля Гуменюк
Володимир Попенко
Єгор Соболєв
Сергій Кудімов
Богдан Кутєпов
Сергій Зінченко
Святослав Смолянінов

Залишити свій підпис можна листом на адресу: censor.stop@gmail.com

English version of the letter

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s