Президенту України Януковичу В.Ф.
Прем`єр-міністру Азарову М.Я.
Голові Верховної Ради Литвину В.М.

Колектив «5 каналу» змушений звернутися до Вас із відкритим листом з приводу інциденту, що стався зі знімальною групою каналу у суботу, 27 листопада 2010 року.

Під час відвідин президентом України Віктором Януковичем та очільником уряду Миколою Азаровим наметового містечка на Майдані Незалежності журналіст «5 каналу» Азад Сафаров та оператор Олена Сорокіна намагалися потрапити до намету, де спілкувався із підприємцями прем’єр-міністр. Проте, представники Управління державної охорони категорично заборонили знімальній групі пройти всередину намету, не пред’явивши при цьому посвідчень та жодним чином не обґрунтувавши цю заборону. Більше того, у момент виходу Миколи Азарова з намету охоронці у доволі грубій формі відтіснили журналіста та оператора від намету та, намагаючись завадити виконанню редакційного завдання, фізично заважали проведенню зйомок, що призвело до пошкодження відеокамери.

Колектив «5 каналу» висловлює обурення діями представників Управління державної охорони та кваліфікує їх як неправомірні та протиправні. Мусимо констатувати, що вкотре відбулося кричуще порушення засад свобод працівників ЗМІ та незаконне перешкоджання професійній діяльності журналістів із застосуванням сили. Цей факт, нажаль, доповнює сумну хроніку подій останнього півріччя в контексті проблеми свободи слова в Україні.

Інцидент, що стався зі знімальною групою «5 каналу» протирічить численним заявам представників української влади про відкритість для суспільства та готовність до співпраці із засобами масової інформації.

Вважаємо, що подібні факти демонструють порушення базових демократичних принципів та нехтування основоположними правами людини. Зокрема, згідно із Законом України «Про інформацію», а також Статтею 10 Конвенції про захист прав і основних свобод людини: «Кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів».

На нашу думку, приклади таких дій представників державних структур вкрай негативно впливають на імідж України в світі як демократичної держави та можуть значно ускладнити просування та інтеграцію нашої країни у європейську спільноту.

З огляду на вищезазначене, звертаємося до Вас із проханням доручити відповідним органам провести об’єктивне розслідування за фактом інциденту, зобов’язати працівників Управління державної охорони, що безпосередньо брали участь у конфлікті, принести публічні вибачення перед знімальною групою «5 каналу».

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s