«Стоп цензурі!» застерігає: український Euronews може бути використаний владою для пропаганди

Posted: 23.10.2010 in International

Журналістська ініціатива «Стоп цензурі!» закликає керівництво каналу Euronews звернути увагу на кадрову та редакційну політику майбутнього представництва в Україні, яке, згідно з підписаною 21 жовтня угодою, має бути створене на базі Національної телекомпанії України.

Національна телекомпанія, що перебуває у власності держави, повністю контролюється адміністрацією Президента України та головою Служби безпеки України Валерієм Хорошковським, який також є власником найбільшої в країні телевізійної групи «Інтер». Після обрання Віктора Януковича на пост Президента керівництво телекомпанії було змінене в обхід Закону «Про телебачення і радіомовлення», який передбачає створення наглядової ради. Генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф до призначення на цю посаду був продюсером групи «Інтер», а його заступник Валід Арфуш – радником правої руки Президента Ганни Герман.

Під керівництвом цих людей Перший Національний телеканал радикально змінив редакційну політику. Згідно з моніторингом новин, що проводиться проектом Internews Network U-Media, новини, які раніше були безсторонніми та порівняно якісними, тепер наповнені прихованою рекламою влади. Канал є «рекордсменом» за кількістю порушень професійних стандартів. Журналісти, які не бажають займатись вихвалянням влади та замовчуванням фактів, вимушені залишати цю телекомпанію.

Позицію керівництва каналу характеризує цитата з інтерв’ю Валіда Арфуша інформаційному агентству УНІАН: «Я вважаю, що Перший Національний обов’язково повинен бути провладним… Він завжди висвітлюватиме роботу влади, доноситиме лише позитивну інформацію до глядачів… має підтримувати владу, а влада повинна знати, що Перший Національний завжди її захищає». Рух «Стоп цензурі!» вважає, що людину з такими поглядами недоречно призначати головою координаційної ради Euronews в Україні, позаяк немає гарантій, що українська версія Euronews не буде використана для пропаганди та прихованої реклами влади.

Також «Стоп цензури» наголошує, що компетентність пана Арфуша у телевізійній галузі є сумнівною, позаяк до призначення заступником генерального директора НТКУ він був займався організацією конкурсів краси та був видавцем бульварного журналу Paparazzi.

З огляду на ці факти, а також невпинне посилення політичного тиску на медіа, здійснюваного українською владою у прагненні контролювати інформаційний простір, рух «Стоп цензурі!» закликає керівництво Euronews:

– поставити українським партнерам жорсткі вимоги щодо редакційної та кадрової політики;

– ретельно контролювати процес створення та подальшу роботу українського представництва;

– відхилити кандидатуру пана Валіда Арфуша та вимагати призначення на керівні посади українського Euronews фахових і незаангажованих людей.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s