Рух “Стоп цензурі!” закликає Президента України звільнити В.Хорошковського з Вищої ради юстиції України

Posted: 01.09.2010 in Президент України, СБУ

Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає, що рішення Київського апеляційного адміністративного суду щодо скасування результатів конкурсу на телевізійні частоти могло прийматись під зовнішнім тиском. Відомо, що Голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський, який одночасно є членом Вищої ради юстиції, був зацікавленим у саме такому рішенні суду та має можливість впливу на суддів. Ми також володіємо інформацією про те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, новий склад якої був сформований за активної участі Валерія Хорошковського, діяла в його інтересах і не докладала необхідних зусиль для доведення своєї правоти у суді.

На нашу думку, ухвалення судом рішення за таких умов суперечить конституційному принципу розподілу влади, не відповідає демократичним та цивілізованим принципам урегулювання бізнес-суперечок і може стати прецедентом втручання влади у діяльність незалежних засобів масової інформації та конституційних регуляторних органів.

Не даючи оцінки рішенню суду, рух «Стоп цензурі!» закликає Президента України перед тим, як справа розглядатиметься в касаційній інстанції, усунути можливий чинник тиску на суд, звільнивши Валерія Хорошковського з Вищої ради юстиції, а також ще раз замислитись про доцільність перебування бізнесмена з настільки очевидним конфліктом інтересів на чолі Служби безпеки України.

Також рух закликає владу, групу «Інтер» та телеканали провести переговори та знайти компромісний варіант, який дозволить відновити переможців конкурсу 27 січня в їхніх законних правах і водночас виправити помилки, яких, можливо, припустилась Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в оформленні результатів цього конкурсу.

Відсутність кроків у напрямку вирішення цих проблем ми будемо розцінювати як започаткування командою Віктора Януковича нового механізму із контролю над неугодними в медійному середовищі за допомогою «ручних» наглядових органів та упереджених судових рішень. Вважатимемо також, що Адміністрація Президента України мавпує російську модель формування сильної президентської вертикалі та створює підконтрольний однорідний інформаційний простір шляхом знищення альтернативних незалежних медіа.

English version

Deutsch version

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s