Звернення Руху “Стоп цензурі!” до міжнародних та правозахисних організацій

Posted: 14.08.2010 in Президент України, International, страйк

Рух «Стоп цензурі!» звертає увагу усіх міжнародних журналістських та правозахисних організацій на згортання новою владою демократичних процесів та свобод в Україні.

Не зважаючи на чисельні звернення українських та міжнародних журналістських організацій щодо порушень прав журналістів та випадків перешкоджання їхній професійній діяльності, українська влада в особі Президента В. Януковича, офіційно роблячи заяви про підтримку свободи слова, насправді, посіла відсторонену позицію та ігнорує законні вимоги журналістів щодо їх права на професію. Кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності, фактів цензури, різного роду тиску на окремих журналістів та творчі колективи невпинно зростає.

Особливо загрозливою ситуація зі свободою слова в Україні виглядає на тлі прямого тиску з боку силових органів на телеканали «ТВі», «5 канал» та ТРК «Чорноморська», які знаходяться під загрозою закриття.

Рух “Стоп цензурі! нагадує про рекомендації міжнародних журналістських організації «Репортери без кордонів», Міжнародного інституту преси, інших міжнародних інститутів, відомих громадських та політичних діячів  щодо наявного конфлікту інтересів та неможливості сумісництва керівником Служби Безпеки України В.І.Хорошковським посад в силовому відомстві та в найбільшому медіахолдингу, який контролює значний обсяг телевізійного ефіру в країні.

Рух «Стоп цензурі!» просить Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи, Організацію зі Співробітництва та Безпеки в Європі, посольства іноземних країн, міжнародні журналістські та правозахисні організації звернути увагу Президента України як Гаранта Конституції України на погіршення ситуації зі свободою слова в Україні і зробити усе можливе для забезпечення належного рівня функціонування медіа в Україні на засадах невтручання держави в роботу засобів масової інформації.

У разі невиконання рекомендацій міжнародних журналістських організацій та недотримання міжнародних зобов’язань України в сфері захисту вільних медіа з боку Президента України, Рух «Стоп цензурі!» залишає за собою право закликати журналістів України до загальнонаціонального журналістського страйку.

English version

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s