Анонс

Прес-конференція щодо висування кандидата руху “Стоп цензурі!” у члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

16  травня о 9:00,  у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (Зал на 2 поверсі) відбудеться прес-конференція журналістського руху «Стоп цензурі!» щодо висування директора Інстутуту Медіа Права (IMP) Тараса Шевченка у члени Національного ради з питань телебачення і радіомовлення.

Учасники: Тарас Шевченко, юрист, директор Інституту Медіа права; Зураб Аласанія, голова НТКУ; Наталя Лігачова, шеф-редактор інтернет-видання “Телекритика”, Наталя Соколенко, “Громадське радіо”

Національна рада телебачення і радіомовлення протягом останніх 10 років фактично не займалась розвитком інформаційного простору, боролася з незалежними медіа, зокрема, через ненадання ліцензій на цифрове мовлення, фактично провалила перехід на ефірне цифрове мовлення і сприяла виникненню монополіста, діяльність якого викликає масу питань у представників медійної галузі. За рік до відключення аналогового мовлення відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006» Україна не має інформації про фактичне покриття цифровим сигналом території України, а відтак створена реальна загроза інформаційним правам громадян.

Непрозорі конкурси, відсутність мотивації в рішеннях, відсутність реакції на порушення телеканалами стандартів журналістики під час подій Євромайдану — це лише частина «здобутків» регулятора за останні роки.

Медійна спільнота вважає, що Нацрада як єдиний регулятор у сфері телерадіомовлення має бути представлена кваліфікованими і досвідченими кадрами — спеціалістами у галузі телекомунікацій, телебачення, медіа-юристами, та представниками профільних громадських організацій. Майбутні члени Нацради мають ухвалювати виважені і обґрунтовані рішення, базуючись і виходячи з міжнародних стандартів, а також з інтересів усіх зацікавлених сторін — держави, галузі і громадян України, а не лише окремих власників чи фінансово-промислових груп.

Рух “Стоп цуензурі!” закликає Верховну Раду України обрати членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення директора Громадської організації «Інститут Медіа Права» Тараса Шевченка. Як досвідчений медіа-юрист і фахівець у сфері свободи слова та інформації Тарас Шевченко має всі необхідні якості для підвищення авторитету і ролі регулятора. Тарас Шевченко є співавтором багатьох медійних законів, зокрема, Закону України «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Як представник громадянського суспільства Тарас Шевченко здатен враховувати не лише інтереси держави і ринку, але і громадян, як повноцінного кола суб’єктів, чиїми правами досить часто нехтували при ухваленні важливих рішень.

Контактна информація:

(066) 748 83 16

Адреса Укрінформу: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. “Театральна”).
Контактні телефони: (044) 279-22-42, 279-00-05, 244-90-47
Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

 

АКЦІЯ “НЕ СТРІЛЯЙТЕ В ЖУРНАЛІСТА!”

27 січня о 16.00 біля готелю «Дніпро», що на Європейській площі Києва, відбудеться акція «Не стріляйте в журналіста!».

Це  захід  без політиків, прапорів і партійної символіки! Це акція журналістської солідарності і нагадування військовим та правоохоронцям, які  беруть участь у розгоні масових акцій протесту у столиці та інших містах, що журналісти виконують свої професійні обов’язки і згідно із міжнародними конвенціями та законами України не повинні ставати об’єктом відкритої агресії.

Редактори, ведучі, репортери, фотокори  зберуться на мирну акцію, вони планують донести правоохоронцям свою стурбованість цілеспрямованим застосуванням зброї проти них.

Закликаємо всіх колег приєднатися і висловити свій протест діям силовиків, внаслідок  яких вже покалічено та понівечено більше 130 репортерів та фотокорів.

Малюємо свободу слова 2 червня у Києві

Конгрес рисувальників запрошує журналістів до візуальної дискусії, щоб фарбою, вугіллям, колажем висловитися щодо ситуації зі свободою слова.

Конгрес Рисувальників започатковано на 7-му Берлінському бієнале польським скультптором й художником Павелом Альтхамером.

Конгрес рисувальників відбувається в Національному художньому музеї України з 18 травня по 8 червня. Один

із залів якого перетворився на майданчик для безперервного візуального спілкування. Стіни та підлога Музею вкриті білою поверхнею, яку відвідувачі, разом із українськими та зарубіжними художниками, а тепер ще й журналістами заповнюють своїми малюнками.

Журналістам віддана неділя: 2 червня. 14:00-17:00

Конгрес не лише для професіоналів. Кожен має можливість залишити свій слід у стінах найповажнішої мистецької інституції України. Вам не подобається те, що намалювали інші? Візьміть пензлик та замалюйте це або намалюйте свій коментар поряд. Змагайтеся з іншими у битві образів. Намалюйте свої емоції, переконання та вимоги. Така візуальна
розмова покликана подолати бар’єри, що зазвичай виникають у словесній дискусії. Жодне висловлювання не має привілейованої позиції — адже кожен зможе негайно відреагувати на нього, доповнивши його до невпізнання чи й зовсім замалювавши.

Скажіть правду, висловіться!

Подія на Facebook
Запрошення на Конгрес
Як це виглядає, Нікіта Кадан, “Окремі випадки”

Організатори:

Національний художній музей України
Польський інститут у Києві
Центр візуальної культури
Рух “Стоп Цензурі”
Незалежна медіа-профспілка України
українські журналісти

 Запрошуємо колег-журналістів приєднуватися.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s